Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього!
Думаєте, що робота з документами для слабких? Ні, насправді, вона потребує як і фізичної сили так і моральної витримки. Адже створити архів всіх самостійних гуртків, номерних і підготовчих куренів, кошів і станиць від їхнього заснування – не так вже й просто.
Почалося все з того, що я (Настя Сохацька), Ярина Нижник та Андрій Пивоварчук прийшли до музей-архів пластового руху де мали навести порядок зі звітами куренів, які там залишились після КПС. Їх потрібно було поскладані по роках з 1990 по 2007 роки в хронологічному порядку. Документів було на стільки багато, що ми відразу вирішили їх розділити по своєрідних категоріях.
- Курені з номерами
- Курені підготовчі
- Самостійні Гуртки
- Статистичні звіти
- Робота з куренями які мали число була доволі простою, хоча впродовж цілого дня у нас безліч раз виникали дибати про правильність чисел відповідно куреня.
- Підготовчі курені в свою чергу здивували нас своєю кількість, їх ми нарахували більше 50. Вони акуратно застеляли всю підлогу музею, бо більш масштабного місця для їх сортування просто не можна було собі уявити.
- Звіти самостійних гуртків та статистичні величезними купами проглядались по всі навколишніх столах які нам попадались на очі. Хвилини збігали одна за іншою, і ми не помічали як швидко плине час. Робота була дійсно захоплююча.
По плану ми мали на це виділити в день годинок з п'ят, але не так сталось як гадалось. Зрозуміло, що таку кількість „історії” нам не вдалось б довести до ладу за такий короткий термін. Тому в два дні порались по десять годин. Загалом на проект ми витратили близько 20 годин.
Насправді, коли ми довели документи до належного вигляду в середині прокинулись дуже приємні відчуття. Результат виправдав нашу працю.
Тому, юнаки та юначки, проявляйте ініціативу і долучайтеся до роботи музею! Та в перспективі, всі охочі зможуть любуватися історією свого куреня!
Автор новини: Сохацька Настя