Музей у Львові організував дві виставки з нагоди 20-ліття з часу відновлення Пласту в Україні

2009-04-20
У рамках відзначення 20-ліття відновлення Пласту у Львові було проведено одразу три пластові виставки. Для широкого загалу експонувалися як унікальні раритети, так і фотографії сучасного Пласту, щоб показати нашу організацію з усіх можливих сторін.

Виставка пластових мистецтв «Сім пензлів». 10-25 квітня 2009.
Львівський державний музей етнографії та художнього промислу, пр. Свободи, 15.

Відкриття виставки 10 квітня о 16:00 в актовому залі музею. Анотація: Експозиція буде представлена у зрізі різних етапів історії Пласту (як відновлення, так і забороненого Пласту). В основі виставок – роботи новацького мистецького табору, юнацького крайового мистецько-вишкільного табору «Метаморфози», а також мистецькі роботи пластунів та людей, прямо чи опосередковано причетних до Пласту. Родзинкою останнього напрямку є образотворчі роботи Начального Пластуна Юрія Старосольського. Також експозиція робіт супроводжується фотовиставкою про розвиток мистецького напрямку в Пласті.
Організатори: Музей-архів пластового руху та підготовчий курінь УСП «Літавиці»

• Виставка пластової символіки «Стяг пластовий підійняти!». 12-18 квітня 2009.
Відділ Львівської галереї мистецтв у Палаці Потоцьких, вул. Коперніка, 15.

Відкриття виставки відбулось 12 квітня о 18:30 в Блакитній залі музею. Протягом семи днів  експонуються предмети пластової символіки, які є виявом ідеології національності української держави. Пластова символіка представлена такими категоріями: пластові прапори та знамена, пластові відзнаки, елементи пластового однострою, інша пластова атрибутика. Серед прапорів, які експонуються, необхідно відзначити прапор куреня "Лісові чорти", який був освячений 1929 року, довгий час був розділений на дві частини, одна з яких була за океаном, а інша - закопаною в підвалі одного з львівських будинків, та прапор Передових 1943 року.
Організатори: Музей-архів пластового руху

• Фотовиставка «20-ти ліття відновлення Пласту». 11 квітня – 11 травня 2009.
Львівська міська рада, 2 поверх, пл. Ринок, 1.

«Ця виставка не є спеціальним проектом, а просто збіркою різноманітних пластових знимок, зроблених у різних місцях і містах України» – розповідає пл. скоб. Петро Задорожний, автор фотографій. – Пласт є великою частиною мого життя, а ці знимки – розповіддю про нього».
Організатори: Львівська міська рада, Ярема Дух та Петро Задорожний.

Джерело: Пластовий портал